Jaki prezent na podziękowanie ślubne wybrać i komu go wręczyć?
Zamieszczony przez      07/18/2022 11:44:36     Pomysły na upominki na różne okazje.    Komentarze 0
Jaki prezent na podziękowanie ślubne wybrać i komu go wręczyć?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu dwojga zakochanych ludzi. Wiąże się on z wieloma emocjami: radością, wzruszeniem, ale i silnym stresem. Ważne jest, aby w tych szczególnych chwilach nie zapominać o swoich bliskich, którzy udzielają wielkiego wsparcia i cieszą się ze szczęścia młodych. Bez nich ten dzień mógłby się nie udać. Wobec kogo należy wyrazić swoją wdzięczność i jaki prezent na podziękowanie wybrać?

Komu należy się podziękowanie?

Podziękowanie dla rodziców

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby podziękować rodzicom. Warto wyrazić wdzięczność nie tylko za ogromne wsparcie podczas ślubu, ale także za całokształt. To właśnie rodzice podarowali młodej parze życie, a potem każdego dnia poświęcali się wychowaniu. Opiekowali się podczas choroby, pocieszali w trudnych chwilach, uczyli pierwszych słów, zabierali na wycieczki. Poza tym często rodzice wspierają parę młodą finansowo i np. częściowo opłacają wesele. W związku z tym warto uroczyście podziękować im w trakcie ceremonii, a oprócz upominku przygotować także prezentację ze zdjęciami lub pamiątkowy film. Warto, aby rodzice wiedzieli, że para młoda docenia to, co dla nich zrobili i cieszy się ich obecnością w swoim życiu. Podziękowania są także symbolicznym przyjęciem teściów jako drugich rodziców. W końcu to od tego dnia rodzina znacznie się powiększa.

Podziękowanie dla chrzestnych

Oprócz rodziców podziękowania należą się także chrzestnym. Może nie zawsze para młoda ma z nimi taki kontakt, jaki faktycznie chciałaby mieć, ale nie da się zaprzeczyć, że to oni byli świadkami chrztu i pomagali rodzicom w tym szczególnym dniu. Poza tym chrzestni często są przy dziecku w każde urodziny i podczas innych wyjątkowych okazji, przynoszą wspaniałe prezenty, a niekiedy nawet chronią przed gniewem rodziców, gdy się coś przeskrobie. Tym razem to im należy się pamiątkowy upominek i miłe słowa. Często ślub jest doskonałą okazją, by odnowić relacje z rodzicami chrzestnymi.

Podziękowanie dla dziadków

Kluczową rolę w życiu każdego człowieka odgrywają również dziadkowie. Przyjęło się już, że rozpieszczają oni swoje wnuki, pocieszają w ciężkich chwilach, kupują słodycze, zabierają na spacery. Dziadkowie bardzo często aktywnie uczestniczą w wychowaniu i zajmują się wnukami, gdy rodzice są w pracy. To oni opowiadają ciekawe bajki, znają sposoby na rozbite kolano i wiedzą, jak udobruchać rodziców. Wnuki stają się niejako sensem ich życia i stanowią motywację do przezwyciężania ograniczeń wieku.

Podziękowanie dla świadków

Podczas podziękowań nie powinno się zapominać o świadkach, którzy podczas ślubu pełnią bardzo ważną rolę. Nie tylko świadczą oni o ważności małżeństwa, ale również pomagają w sprawach organizacyjnych i pilnują, by ten wyjątkowy dzień odbywał się zgodnie z planem. Przyjęło się także, że to świadkowie organizują wieczór panieński i kawalerski, a jest to niełatwe zadanie. Wbrew pozorom oni także odczuwają w dniu ślubu spory stres i zależy im na tym, aby wszystko jak najlepiej się udało. Rola świadka jest dużą odpowiedzialnością i za podjęcie się tego wyzwania należą się ogromne podziękowania oraz pamiątkowy upominek.

Jaki wybrać prezent na podziękowanie od młodych?

Doskonałym prezentem na podziękowanie od młodych w dniu ślubu są spersonalizowane ręcznie malowane kubki. Mogą one zawierać specjalną dedykację lub hasło, np. „Najlepsza Świadkowa na świecie”, czy też „Najlepsza Mama na świecie, a do tego super Teściowa”. Na kubku można umieścić także wyrazy wdzięczności, np. „Dziękujemy za obecność i wsparcie”. Niektóre pary decydują się na ułożenie krótkich rymowanych wierszyków. Dobrym wyborem na prezent jest też zestaw składający się z filiżanki i spodka. Niektórzy decydują się na ozdobne podstawki w kształcie serca z uroczą dedykacją. Komplet można ozdobić serduszkami i opatrzyć datą ślubu. Taki upominek będzie zawsze przypominał obdarowanym o tym szczególnym dniu i darczyńcach. Oprócz pamiątki świetnym rozwiązaniem jest też wręczenie kwiatów, które doskonale wyrażają wdzięczność i miłość.

Related Products

Napisz odpowiedź